Oznámení o zápisu do 1. tříd 2024/2025

Ředitelství ZŠ a MŠ Nová Bystřice oznamuje rodičům předškolních dětí, že v souladu s novelou zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) proběhne v tomto školním roce zápis do budoucích 1. tříd naší školy pro děti narozené od 1.9.2017 do 31.8.2018 a odklady školní docházky.

ve středu 17. dubna 2024

od 13.00 do 16.30 hodin ve vybraných třídách v přízemí budovy školy.
S sebou si, prosím, vezměte rodný list dítěte a občanský průkaz zákonných zástupců.

Zákonní zástupci dětí s odkladem z loňského roku 2023 se dostaví také.

---------------------------------------------------------------------------------------

Vážení rodiče předškolních dětí,

má-li Vaše dítě nastoupit od 1. září 2024 do školy a Vy, zákonní zástupci, budete chtít odklad jeho školní docházky, je nutné ještě před zápisem v ZŠ 17. 4.2024 v budově ZŠ Nová Bystřice učinit následující kroky:

1. vyplnit žádost o poradenskou službu – tiskopis Vám vydají v MŠ
  2. vyplnit dotazník pro rodiče – tiskopis Vám vydají v MŠ

tyto dva doklady po vyplnění vrátíte do MŠ – tato mateřská škola je společně se sdělením MŠ pošle do pedagogicko – psychologické poradny v JH

3. nechat potvrdit doporučení odkladu ošetřujícím lékařem dítěte nebo klinickým psychologem – tiskopis Vám vydají v MŠ

tento doklad s sebou přinesete k zápisu 17. 4. 2024

4. vše zkompletovat a donést k zápisu 17. 4. 2024 (je potřeba jednotného stanoviska od lékaře – pediatra i doporučení PPP k udělení odkladu).

K vyšetření v pedagogicko – psychologické poradně budete zváni přímo poradnou a mělo by proběhnout ještě před zápisem do ZŠ, tedy před 17. 4. 2024.

Na základě potvrzení ošetřujícího lékaře dítěte a výsledku vyšetření v PPP pak ředitel školy rozhodne o udělení či neudělení odkladu školní docházky.

Mgr. Václav Zajíc, ředitel školy