Aktuality MŠ

Zápis do MŠ pro děti z Ukrajiny
17.05.2022
obrázek k článku: Zápis do MŠ pro děti z Ukrajiny

Dne 13. 6. 2022, od 8:00 do 12:00 hod. bude probíhat zápis dětí do MŠ pro děti z Ukrajiny

Potřebné doklady přineste s sebou!

Čarodějnické zkoušky v MŠ
17.05.2022
obrázek k článku: Čarodějnické zkoušky v MŠ

V pátek 29. 4. 2022 prožily děti ze tříd Dráčků a Soviček v čarodějnické sluji. Prošly si čarodějnickou stezku, při které měly za úkol splnit kouzelnické zkoušky. Vyzkoušely si výrobu lektvaru, skákání v čarodějnických pytlích, let na koštěti, hledání v myší díře, prolézání pavučinou, chůzi po lávce přes smrdutý močál, závody pavouků a hod ropuchou. Po splnění všech úkolu získaly děti čarodějnické vysvědčení a sladkou odměnu. Během dopoledne jsme si společně zatancovaly při čarodějnickém reji a děti se seznámily s životem domácího mazlíčka Agamy vousaté.

třída Dráčků a Soviček

Škola volá
06.04.2022
obrázek k článku: Škola volá

Škola volá školáky

V měsíci březnu obě třídy předškoláků – Slunečnic a Dráčků, navštívily Základní školu v Nové Bystřici. Během své návštěvy se seznámily s klasickou výukou. Děti z prvních tříd jim ukázaly, jak se jen za malou chvíli – sedmi měsíců – naučily plynule číst, psát a počítat. Předškoláci, kupodivu J velmi tiše a pozorně, naslouchaly svým starším kamarádům, které znají ze školky. Společně se školáky si zazpívaly písničku, zarecitovaly básničku a nahlédly do písanek, které jim děti pyšně nastavovaly. Pro všechny předškoláky je nástup do první třídy velkým a obávaným krokem, který jsme díky naší návštěvě společně a úspěšně absolvovaly. Věříme, že právě touto návštěvou jsme dětem usnadnily adaptaci při zápisu do školy, který proběhl 6. 4. 2022 v odpoledních hodinách. A zároveň podpořily povědomí o tom, co nového je v září čeká a o to více se budou těšit na novou paní učitelku a nástup do školy.

Kolektiv MŠ

Zápis do MŠ
04.04.2022
obrázek k článku: Zápis do MŠ

ZÁPIS DĚTÍ DO MŠ NA ŠKOLNÍ ROK 2022/23

ZŠ a MŠ Nová Bystřice oznamuje, že dne 5. 5. 2022 od 8:00 do 12:00 hodin bude probíhat v mateřské škole zápis dětí do MŠ. Zápis se bude konat v prostorách MŠ, rodiče si vezmou s sebou občanský průkaz a rodný list dítěte.

Putování za Eskymáky
31.01.2022
obrázek k článku: Putování za Eskymáky

Ať si mrzne, ať je zima, Eskymákům těm je prima.

Ve středu 19. 1. se třída Soviček vydala na „Putování za Eskymáky“. Během vycházky po Nové Bystřici pro nás byla připravena stanoviště s Eskymáckými úkoly. Děti si vyzkoušely závody psích spřežení, hod sněhovou koulí na cíl, pochod tučňáků, rybolov, chůzi na sněžnicích, nebo sněhovou přetahovačku. Po splnění všech úkolů na nás čekal Eskymácký poklad.

Dopoledne se nám velmi vydařilo, počasí nám přálo a děti si to moc užily.

Třída Soviček

Rychlé kontakty